Nieuwsbrief oktober 2025 HCC!programmeren

Deel dit artikel

,

Dit is de achtste nieuwsbrief van HCC!programmeren in 2025 met de volgende inhoud:

  • CompUfair zaterdag 8 november in De Bilt
  • we houden bijeenkomsten online, in De Bilt en in Amstelveen:
    • woensdagavond 15 oktober een online Liberty BASIC sessie
    • donderdagavond 16 oktober een online Python sessie met Python cursus
    • vrijdagavond 17 oktober een online Games programmeren sessie
    • zaterdagmiddag 18 oktober een algemene bijeenkomst in De Bilt
    • zaterdagavond 18 oktober een online Pascal sessie
    • maandagavond 20 oktober een online Visual Basic sessie
    • maandagavond 20 oktober een online Hardware sessie
    • dinsdagavond 21 oktober een algemene online sessie
    • woensdagavond 22 oktober een Liberty BASIC bijeenkomst in Amstelveen en online
    • vrijdagavond 31 oktober een online Games programmeren sessie met Game en Web Design
    • zaterdag 8 november zijn we aanwezig met een presentatie en een stand op de CompUfair in De Bilt

Zie ook programmeren.hcc.nl


CompUfair

Op zaterdag 8 november 2025 wordt van 10.00 tot 15:00 uur in Centrum H.F. Witte in de Bilt weer een CompUfair gehouden. De platforms van CompUsers en diverse HCC Interessegroepen staan dan klaar om bezoekers te informeren.

Meer informatie staat op de website van HCC!CompUsers: compusers.hcc.nl

HCC-leden hebben gratis toegang, niet-leden zijn als introducé van harte welkom.

Het adres is: Vergadercentrum H.F. Witte, Henri Dunantplein 4, 3731 CL, De Bilt

Gratis parkeren naast het gebouw.

HCC!programmeren is aanwezig met een presentatie en een stand, zie ook hieronder.


Bijeenkomsten

Alle online sessies zijn te volgen in een recente webbrowser via de webinar software Jitsi. Voor het online bijwonen is aanmelden niet nodig. Ongeveer een kwartier voor aanvang wordt de link (URL) gepubliceerd in een nieuwsartikel op onze website. Klik hiervoor op het item over de bijeenkomst in de agenda rechts, daarin staat een verwijzing naar een artikel met meer informatie met daarbij de link.

Ook voor de fysieke bijeenkomsten in De Bilt en Amstelveen is aanmelden niet nodig.


Online Liberty BASIC sessie woensdagavond 15 oktober

Op woensdag 15 oktober 2025 om 20:00 uur is er weer een online bijeenkomst over Liberty BASIC.

We bespreken diverse onderwerpen, bekijken vragen en problemen, en proberen antwoorden en oplossingen te vinden.

De online Liberty BASIC sessies zijn er elke week op woensdagavond.


Online Python sessie donderdagavond 16 oktober

Donderdag 16 oktober 2025 houden we weer een online bijeenkomst over Python. De bedoeling is om kennis en ervaringen uit te wisselen, en vragen en problemen over Python te bespreken.

Om 19:00 uur vervolgen we de Python cursus voor beginners.

We gaan verder met hoofdstuk 10 Strings van het boek De Programmeursleerling.

Vanaf 20:00 uur bespreken we aanvullende onderwerpen. We bekijken uv, een snelle package en project manager.

Na de pauze komen onderwerpen voor gevorderden aan bod.

De online Python sessies zijn er elke week op donderdagavond.


Online Games programmeren sessie vrijdagavond 17 oktober

Op vrijdag 17 oktober 2025 om 20:00 uur is er weer een online bijeenkomst over Games programmeren.

We bespreken onderwerpen die te maken hebben met het zelf maken van Games. Dit kan gaan over het schrijven van code voor een Game in C#, JavaScript of Basic, of bijvoorbeeld over Game Engines zoals Unity.

Voor beginners besteden we ook aandacht aan het maken van Games met Scratch. Je programmeert dan in een grafische omgeving met blokken in plaats van met regels programmacode. Hiervoor heb je alleen een webbrowser nodig.

Deze online bijeenkomst is bedoeld om ervaringen en nuttige tips te delen en elkaar te helpen bij problemen.

De Games programmeren sessies zijn er elke week op vrijdagavond.


Algemene bijeenkomst zaterdagmiddag 18 oktober in De Bilt

Op zaterdag 18 oktober 2025 houden we van 13:00 tot 17:00 uur een algemene bijeenkomst bij H.F. Witte in De Bilt.

Om ongeveer 13:30 uur houden wij de gebruikelijke plenaire sessie. Alle onderwerpen die met programmeren te maken hebben kunnen hierbij aan bod komen.

Deze bijeenkomst in De Bilt is niet online te volgen. Er is wel een online algemene sessie op dinsdagavond, zie hieronder.

HCC!opensource houdt vandaag ook een bijeenkomst bij H.F. Witte.

We houden gewoonlijk elke derde zaterdag van de maand een algemene bijeenkomst in De Bilt, behalve in juli en augustus.


Online Pascal sessie zaterdagavond 18 oktober

Zaterdag 18 oktober 2025 om 19:00 uur houden we weer een online bijeenkomst over Pascal.

In de sessie bespreken we met name Free Pascal, Lazarus en Delphi onderwerpen, voor het maken van eigen programma's op Linux, Windows, Android of in een webbrowser. Verder kunnen we met elkaar tips uitwisselen en problemen bespreken.

De Pascal sessies zijn er elke week op zaterdagavond.


Online Visual Basic sessie maandagavond 20 oktober

Op maandag 20 oktober 2025 om 20:00 uur is er weer een online bijeenkomst over Visual Basic. De sessie gaat naast Visual Basic .NET ook over Visual Basic for Applications (VBA) en andere varianten.

Diverse onderwerpen over Visual Basic komen aan bod. Er worden ervaringen uitgewisseld en vragen, problemen, antwoorden en oplossingen besproken.

We houden elke week een Visual Basic sessie op maandagavond.


Online Hardware sessie maandagavond 20 oktober

Op maandag 20 oktober 2025 om 19:30 uur houden we weer een online bijeenkomst over het knutselen met hardware. Iedereen met interesse in het aanpassen, zelf ontwerpen, in elkaar zetten of aansturen en programmeren van hardware is welkom.

Zoals bijvoorbeeld het aansturen van LEDs of motoren met een microcontroller zoals een Arduino of een Raspberry Pi Pico. Of het besturen van een robot, drone, 3D printer of frees. Of het verzamelen van sensorgegevens, deze verwerken en dan nuttig gebruiken voor bijvoorbeeld aansturen van de regelingen van een gebouw of een voertuig.

We vertellen elkaar de opgedane ervaringen en wisselen ideeën uit. Elke deelnemer kan vragen stellen, we helpen bij problemen. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom.

We houden elke week een Hardware sessie op maandagavond.


Online algemene sessie dinsdagavond 21 oktober

Op dinsdag 21 oktober 2025 om 19:30 uur houden we weer een online algemene bijeenkomst.

Alle onderwerpen over programmeren kunnen aan bod komen. Zoals algoritmes en data structuren, bijvoorbeeld te gebruiken voor het oplossen van puzzels. Of het maken van een website met HTML, CSS, JavaScript, PHP of frameworks en tools hiervoor. Of over het verbeteren of debuggen van een programma of website, welke software is handig. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom.

Deze sessie is met name bedoeld voor diegenen die vragen hebben of onderwerpen willen bespreken die minder goed passen bij de andere online sessies. Visual Basic, Liberty Basic, Python, Games programmeren en Pascal mogen wel aan bod komen voor diegenen die niet kunnen op de dag dat die sessie plaats vindt.

We houden elke week een algemene sessie op dinsdagavond.


Liberty BASIC bijeenkomst woensdagavond 22 oktober in Amstelveen en online

Woensdag 22 oktober 2025 om 20:00 uur is er weer een Liberty BASIC bijeenkomst. Deze keer tegelijkertijd bij HCC!amsterdam in De Meent in Amstelveen en online.

De online Liberty BASIC sessies zijn er elke week op woensdagavond.

De "Workshop Liberty BASIC programmeren" is gewoonlijk op de vierde woensdagavond van elke maand bij HCC!amsterdam in Amstelveen, maar niet in juli, augustus en december.


Online Games programmeren sessie met Game en Web Design vrijdagavond 31 oktober

Op vrijdag 31 oktober 2025 om 20:00 uur is er weer een online bijeenkomst over Games programmeren met Game en Web Design.

Elke laatste vrijdag van de maand doet het Platform Game Design van CompUsers mee met de online Games programmeren sessie.

Er is dan extra aandacht voor Game en Web Design. We bespreken de voortgang en stemmen de werkwijze af. Daarna wordt er meer op de inhoud ingegaan.

De Games programmeren sessies met Game en Web Design zijn er elke laatste vrijdag van de maand.


HCC!programmeren op CompUfair zaterdag 8 november in De Bilt

Op zaterdag 8 november 2025 zijn wij van 10:00 tot 15:00 uur weer aanwezig op de CompUfair in De Bilt. We hebben een stand en geven een presentatie.

Marco Kurvers geeft deze dag een presentatie over geavanceerd gebruik van Liberty Basic. Hij vertelt dan over handige features die andere Basic talen niet hebben. Bijvoorbeeld structs, bestand functies en bijzondere functies zoals word$, after$ en afterlast$. Bezoek onze online Liberty Basic sessies op woensdagavond voor meer informatie.

Op onze stand vind je meer informatie over Games programmeren met Web en Game Design. Een ieder met interesse voor het zelf ontwikkelen van een Game kan zich hierbij aansluiten.

Verder laten we zien hoe je zelf software kunt maken met programmeertalen zoals Basic, Pascal, C of Python. Je kunt er ook terecht voor informatie of vragen over onze online en fysieke bijeenkomsten.

Deze CompUfair wordt georganiseerd door HCC!CompUsers en vindt plaats bij H.F. Witte, waar wij ook onze bijeenkomsten houden.

Naast de verschillende platforms van HCC!CompUsers zijn ook diverse andere HCC interessegroepen aanwezig.

Zie voor meer informatie hierboven of op compusers.hcc.nl

Actueel

'Meld je aan voor de nieuwsbrief' van HCC!programmeren

'Abonneer je nu op de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze activiteiten!'

Aanmelden